הסבר.

כפי שניתן ללמוד מכתר ארם צובא אין חלוקה במספור של הפרקים והפסוקים בכתבי הקודש העתיקים, יש פסקאות אך אין מספור באותיות. באתר זה כתבי התורה ללא חלוקה לפרקים ופסוקים, החלוקה היא לפרשות שבוע. אני טוענת שבקריאה השנתית שנהוג לקרוא את פרשות השבוע מספר בראשית ועד דברים ואחר כך מתחילים מחדש מבראשית, זה לייצר מבחינה רוחית את הסיפור שאינו נגמר לישראל, שהעם לא מגיע לארץ לישראל וגם כשהעם היהודי בישראל, העם היהודי לא מגיע לגאולה בארצו. כיבוש הארץ בהנהגת יהושע הוא לא רק כיבוש של אדמה, זאת החלה של עשיית דבר הבורא על ידי היהודים כפי שיעד בורא עולם, כפי שציווה בורא עולם על העם היהודי לעשות. לכן אני טוענת שצריך לקרוא גם את יהושע, כדי שנגיע.. ברור לכולם שהסיפור לא נגמר במות משה, משה סמך את ידו של יהושע  בציווי בורא עולם. וגם את שופטים יען כי בורא עולם בהסתר ואין מלך בארץ שבורא עולם קבע שהוא יהיה מלך על ישראל ומתוך המקום הזה ללמוד לא לקבל מנהיג כמלך בעת הזו. וכמובן לסיים בתפילה כל שנה שמלך ישראל, מלך מלכי המלכים, שבורא עולם יבוא ותבוא גאולת העם היהודי והעמים כולם.

בניתי לוח מועדים יהודי לפי מנין שנים משנת קוממיות העם היהודי בארץ ישראל ועל פי דבר תורה כשהחודש הראשון בשנה הוא חודש האביב, החודש בו יצא עם ישראל ממצרים של הפרעונים. בלוח שבניתי, פרשות השבוע הם מבראשית ועד ספר שופטים, בעת הגלות היה נכון לחזור כל שנה מדברים לבראשית, אחרי שחזרנו לארץ ואין מלך בישראל, יותר מתאים לגמור שנה עם ספר שופטים ומנקודה זו לחזור לבראשית כשאנחנו מתפללים שבורא עולם ישוב את שבות עמו.

שִׁיר, הַמַּעֲלוֹת: בְּשׁוּב יְהוָה, אֶת-שִׁיבַת צִיּוֹן– הָיִינוּ, כְּחֹלְמִים. אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק, פִּינוּ– וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה: אָז, יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם– הִגְדִּיל יְהוָה, לַעֲשׂוֹת עִם-אֵלֶּה. הִגְדִּיל יְהוָה, לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ– הָיִינוּ שְׂמֵחִים. שׁוּבָה יְהוָה, אֶת-שבותנו (שְׁבִיתֵנוּ)– כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב. הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה– בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ. הָלוֹךְ יֵלֵךְ, וּבָכֹה– נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ-הַזָּרַע: בֹּא-יָבֹא בְרִנָּה– נֹשֵׂא, אֲלֻמֹּתָיו. תהלים.

ערכתי  חלוקת קריאה, תפילה ולמידה של ספר תהלים.   בחלוקה היומית עשיתי כמעט אותו הדבר כפי שנהוג בספרי התהלים בעת הזאת. יש בתהלים מזמור ארוך במיוחד שחילקו אותו לקריאה בכמה ימים, אני חושבת שלא נכון הדבר לקרוא מזמור בכמה חלקים אז שמתי בקריאה שלמה. ברור שהדבר יצר את ההכרח שעוד כמה ימי קריאה לא כנהוג, אך בחודש שלם יש קריאה שלמה של כל התהלים. עשיתי עוד חלוקה ללמידה ותפילה שנתית לקריאה שלמה במשך שנה,עם חלוקה כמספר השבועות בשנה כמו בפרשות השבוע. 

חלוקת הפרשות היא מספר בראשית ועד ספר שופטים לקריאה במחזור של שנה. התהלים חולקו בהתאם לפי הסדר של תהלים ללא הכוונה להתאים את השירים לפרשה.

אני טוענת שבעת הזו, ספר תורה באינטרנט, לא יכול להחתם ללא הסתייגות שיתכנו טעויות, וזאת לנוכח הידיעה שיש אנשים שיש להם יכולת גם לפרוץ לאתרים המאובטחים ביותר, היינו עדים גם לפריצות לבנקים ולפנטגון.

לכן, גם שאחתום את העריכה, אחתום תוך שאכתוב שיתכנו טעויות או הטעיות גם מסיבה זו.

לכן תמיד, גם לכל הדורות שיבואו, יש לשמור שהספר המקובל, הוא הכתוב על נייר, שקונים בחנות ספרי הקודש. כל קביעה גורלית, של הלכות וחוקים, צריכה להעשות עם סימוכין מספר התורה הכתוב על נייר.